JAROSLAVA ŠRÁMKOVÁ

Žena s vášní pro vše okolo duše i těla

HODNÁ HOLČIČKA

Chci vám vyprávět jeden příběh, který začal před lety....

tehdy se, někdy nad ránem, narodila jedna maličká holčička. Její rodiče na ni několik let čekali a moc si její narození přáli. Chtěli být dobrými rodiči a hodně se snažili, aby holčičku co nejlépe vychovali.

Přáli si, aby se holčička uměla slušně chovat. Aby byla poslušná, pomáhala ostatním, dobře se učila, byla pracovitá. Také aby nikomu neubližovala, nelhala, s nikým se nehádala, byla laskavá a milá……a spoustu dalších věcí. Prostě, aby byla hodná holčička.

Ona měla moc ráda své rodiče a hrozně moc se snažila. Opravdu se velmi snažila být hodná !

Stále ale měla pocit, že to není dost. Pořád si nebyla jistá, jestli dělá vše správně, jestli je dost hodná….také si nebyla jistá, jak moc ji rodiče mají rádi, jestli jsou s ní spokojení a zda jsou na ni pyšní. Nebyla si jistá, protože u nich doma se o takových věcech moc nemluvilo.

Nebyla si jistá, protože vlastně ani ona sama se sebou příliš spokojená nebyla. Připadalo jí, že v ničem nevyniká, že je strašně obyčejná. Není dost hezká, chytrá, šikovná, vtipná, oblíbená….moc neuměla s ostatními navazovat přátelství.

A tak se holčička uzavírala do sebe, nejraději byla sama se svými knihami, které doslova hltala. V nich bylo ukryto tolik příběhů a holčička mohla být vším, čím chtěla být ! Mohla prožívat všechna ta dobrodružství a při tom se cítit svobodná a volná.

Utíkal čas, holčička rostla a pořád se snažila…. a neměla vůbec nikoho, s kým by mohla o svých pocitech mluvit. Měla sestru, ale ta se holčičce zdála být vším, co ona sama nikdy nebyla. Té se svěřovat nemohla. Ani rodičům, protože s těmi vůbec nikdy takto nemluvila. Žádné přátele neměla. Připadala si čím dál osamělejší.

A protože přišla doba, kdy se holčička začala proměňovat v ženu, snila o tom, že potká svého prince a prožije s ním opravdovou lásku. Myslela si, že to by dokázalo úplně změnit její život.

Potom, jednoho dne, někoho opravdu potkala.

Protože tak moc toužila prožít lásku, přesvědčila sama sebe, že je to ten tak dlouho očekávaný princ. Protože tak moc toužila být šťastná, zavírala oči před věcmi, které její princ dělal a které jí ubližovaly.

A pak se holčička doopravdy proměnila v ženu. Dala život dvěma chlapečkům a tehdy do jejího života opravdu vstoupila láska. Jiná, než o jaké jako holčička snila. Ale tak obrovská, že si to ani neuměla představit.

Princ je všechny opustil, ale žena se rozhodla, že kvůli těm dvěma malým bytostem musí být silná a vše zvládnout. A tak se znovu snažila.

Holčička tam někde uvnitř se občas hlásila o slovo, ale žena ji vždy umlčela. Nebyl čas na sny ! Postupně se ženě dařilo velmi dobře holčičku umlčet. Jen občas , hlavně za nocí, ta malá uvnitř plakala, protože si své sny pořád pamatovala !

Utíkala léta a žena si ještě dvakrát myslela, že potkala svého prince. Ale nebylo to tak a ona se postupně proměnila v unavenou, osamělou, zoufalou a hluboce nešťastnou ženu. Na holčičku tam uvnitř už úplně zapomněla.

Ale ta malá holčička tam pořád byla a pořád si pamatovala své sny.

A jednoho dne se rozhodla, že vše vezme do svých rukou. Protože malé holčičky, které mají své sny, dokáží úplně všechno na světě 🙂 A díky síle té holčičky se žena dokázala vydat na cestu.

Byla to dlouhá a namáhavá cesta a vlastně pořád ještě neskončila. A skončit ani nemůže, protože sám život je cesta :), ale holčička a žena nyní kráčejí spolu, ruku v ruce. Každý den zažívají nová dobrodružství a jsou obě šťastné a svobodné .

A rády by s vámi sdílely vše, co cestou zažily, objevily, naučily se …protože cestování je vždy o mnoho lepší, když na té cestě nejste osamělé !

S láskou
Jarka… průvodkyně vyčerpaných žen jemným životním restartem

PS:

Máš málo životní energie a necítíš radost ze života?

Nechceš být sama na cestu do hlubin své ženské duše?

PROPOJIT SE MŮŽEME SNADNO, JEN KLIKNI NA ODKAZ

https://jaroslava-sramkova.cz/cesta-zeny-v-kolobehu-roku-i-zivota/

Jaroslava Šrámková
Žena s vášní pro vše okolo těla i duše. Inspiruje a podporuje (nejen) ženy na jejich cestě k životním změnám. Autorka tištěných i elektronických knih. Více najdete ZDE.

Nejčtenější články

Sedím v kavárně a pomalu upíjím výborné kapučíno s jemnou pěnou. Zabořená do měkoučkých polštářků pozoruji velkým…
Dnes ráno jsem to pochopila. Přišlo to úplně náhle, bez předchozího přemýšlení... to poznání se najednou objevilo…
Ta myšlenka vám nejspíš bude připadat podivná. Copak hojnost se dá najít? Možná jsem jednoho dne šla…