JAROSLAVA ŠRÁMKOVÁ

Žena s vášní pro vše okolo duše i těla

POSELSTVÍ ÚPLŇKU

Sedím v kavárně a pomalu upíjím výborné kapučíno s jemnou pěnou. Zabořená do měkoučkých polštářků pozoruji velkým oknem ruch na chodníku. Neslyším hlasy lidí, auta ani tramvaje. V mojí kavárně jen tak “ piánko “ hraje hudba.

coffee-1274109_640

A CO TO TU DNES VLASTNĚ DĚLÁM ?

 NO…PROSTĚ JEN TAK “ JSEM “ …

Bývaly doby, kdy jsem absolutně netušila, jak člověk může jen tak BÝT. Tehdy jsem ještě učila školáčky vyjmenovaná slova a bylo pro mne hodně těžké význam tohoto slova dětem předat. Na to samé slůvko jsem narazila i pokaždé, když na program dne přišla slovesa. Ta přece vyjadřují činnosti – co osoby, zvířata,věci …DĚLAJÍ ! Nějak mi vždy nesedělo, že slovo být je sloveso…vždyť přece nejde o to, že něco dělám, ale že jsem – někde, někým – prostě tak trochu zmatek 🙂

Já sama jsem většinu svého života pořád něco DĚLALA. Vždy jsem myslela, že to tak je prostě správně. Že se to ode mne očekává. Už ve 21 letech jsem se poprvé stala maminkou. Od té doby až donedávna – víc než 20 let – byl můj život naplněn slovesy – tedy činnostmi 🙂

businessmen-530331_640

Starat se o děti ( měla jsem na starosti 3 ), nakupovat, vařit, uklízet, prát. Pořád něco plánovat a organizovat. Podporovat, chválit, vychovávat, utěšovat, uzdravovat…:)  Pracovat …prodávala jsem dlaždičky, asistovala vedení, pronajímala byty, učila školáky se speciálními vzdělávacími potřebami, hlídala děti rodičům, kteří v té době dělali cosi jiného 🙂

A za nocí, kdy jsem se cítila tak vyčerpaná, že už jsem ani nedokázala vypnout a spát…tak za takových nocí jsem přemýšlela. Velmi často to byly noci „úplňkové „. Stejné, jaká bude dnes :). Za takových nocí jsem často usnula až nad ránem. Sedávala jsem hodiny potmě u okna a pozorovala obrovský, jasný měsíc a rozjímala jsem nad svým životem.

moon-703538_640

PŘEMÝŠLELA JSEM O TOM, JAKÝ MÁ VŠECHNO TO DĚLÁNÍ VLASTNĚ SMYSL…

A na co jsem přišla? Je toho hodně…později, kdy už jsem konečně našla na své otázky odpovědi, jsem začala psát knihy a vytvořila online program pro ženy, které se – stejně jako kdysi já – touží vydat na cestu do hlubin své ženské duše. Mým záměrem je šířit do světa poselství, že život můžeme místo přežívání skutečně prožívat. 

ALE TA NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚC, KTEROU JSEM OBJEVILA, JE VLASTNĚ ÚPLNĚ JEDNODUCHÁ…

KDYŽ PŘESTANETE NEUSTÁLE NĚCO DĚLAT, STANE SE ZÁZRAK … NAUČÍTE SE, JAK MŮŽETE JEN TAK BÝT 🙂

boy-1262989_640

S láskou

Jarka

PS: Jsi žena, která cítí, že tak jako dosud už dál žít nezvládá, nemůže a nechce? Toužíš se i ty vydat na CESTU DO HLUBIN ŽENSKÉ DUŠE?

Pak jsem tenhle online průvodce, který vás laskavě a jemně povede na vaší cestě k životním změnám, vytvořila právě pro tebe!

Jako dárek ode mne máš možnost přizvat přítelkyni, sestru či jinou spřízněnou ženskou duši  – a do programu můžete vstoupit společně 🙂 

KLIKNI NA OBRÁZEK A VYDEJ SE NA CESTU 🙂 

Jaroslava Šrámková
Žena s vášní pro vše okolo těla i duše. Inspiruje a podporuje (nejen) ženy na jejich cestě k životním změnám. Autorka tištěných i elektronických knih. Více najdete ZDE.

Nejčtenější články

Sedím v kavárně a pomalu upíjím výborné kapučíno s jemnou pěnou. Zabořená do měkoučkých polštářků pozoruji velkým…
Celý článek
Dnes ráno jsem to pochopila. Přišlo to úplně náhle, bez předchozího přemýšlení... to poznání se najednou objevilo…
Celý článek
Ta myšlenka vám nejspíš bude připadat podivná. Copak hojnost se dá najít? Možná jsem jednoho dne šla…
Celý článek
Komentáře