JAROSLAVA ŠRÁMKOVÁ

Žena s vášní pro vše okolo duše i těla

JAK JSEM NAŠLA HOJNOST

Ta myšlenka vám nejspíš bude připadat podivná. Copak hojnost se dá najít? Možná jsem jednoho dne šla nakupovat a ona ležela ztracená a opuštěná na chodníku? Třeba jsem se rozhodla vyklidit starou skříň a ejhle…hojnost tam ležela v horní polici zastrčená za hromadou dávno nenošených svetrů?

POPRAVDĚ, TAKHLE JEDNODUCHÉ TO NEBYLO… 🙂

fairy-magical-jar-1711808_640

Když jsem vyrůstala, neměla jsem pocit, že jsme chudí. Na druhé straně, nebyli jsme ale ani bohatí – podle mých tehdejších dětských měřítek. Neměla jsem nedostatek, věděla jsem však, že hodně věcí si prostě nemůžeme dovolit. Dá se říct, že ve stejném duchu pokračoval můj život i v dospělosti.

MĚLA JSEM SVÉ TOUHY A PŘÁNÍ, ALE NEMOHLA JSEM SI DOVOLIT JE USKUTEČNIT…

Minulý týden jsem otevřela facebook a koukám – moje kamarádka, která zná všelijaké rituály, samozřejmě magické 🙂 – se rozhodla obohatit nás o další.

sterntaler-1635654_640

 Mám doma takové místo, říkám tomu zenový koutek 🙂 , je to vlastně docela obyčejná skříňka v obývacím pokoji. Umístila jsem na ni různé předměty – jsou to například kameny, mušle, sošky, keramické nádobky, svíčky a také květiny. Jsou to věci, které mne propojují s mojí duší a také s přírodou.

Na zemi před skříňkou mám jemnou kožešinku. Chodím sem meditovat, když to potřebuji. No a protože je dnes opravdu pochmurný a nevlídný den, mám zapálené svíčky. A jak tak čtu…rituál hojnosti … začnu se usmívat. Proč by ne, říkám si. To nemůže být na škodu 🙂 . Prostor už stejně připravený mám.

MOJÍ VÁŠNÍ JE PSYCHOSOMATIKA A TO JE VLASTNĚ TAKÉ URČITÝ DRUH MAGIE…

elf-1271563_640

Takže jdu na to. Nebudu vám popisovat celý rituál do detailů, prostě jde o to, že nahlas říkáte různé věty, které vám mají do života přivolat hojnost🙂 . Na pár sekund se cítím divně, říkám si…panebože, já jsem asi opravdu „někde jinde“ – což mi často s úsměvem říkají moji milovaní synové. Máti, ty jsi prostě jinde 🙂 .

Tenhle pocit však vzápětí mizí, vždyť jsem tu jen já a hlavně, jsem přece svobodná bytost a můžu si dělat, co sama chci. Nikomu tím neškodím. Už dávno jsem se odnaučila řešit to, co si o mně myslí ostatní. 

TAKŽE JSEM SI RITUÁL HOJNOSTI OPRAVDU MOC UŽILA 🙂

fairy-1221448_640

Je to už pár dnů a já od té doby o hojnosti dost přemýšlím. Hlavou mi běží tři slova – chudoba, bohatství a dovolit si. Jak to vlastně je… kdo nebo co rozhoduje o tom, zda jsme chudí nebo bohatí? A co si můžeme nebo nemůžeme dovolit? 

Dochází mi, že já sama mám tendence posuzovat chudobu a bohatství podle množství peněz a materiálních věcí. A tyto dvě věci také určují, co si dovolím nebo nedovolím. Takže jsem to vlastně já, kdo si určuje pravidla… Dnes je opět zamračený, nevlídný den. Stojím u okna, dívám se ven a prsty objímám hrnek s horkou kávou.

V TU CHVÍLI POCÍTÍM V DUŠI DOKONALÝ MÍR A NAJEDNOU VÍM, CO PRO MNE ZNAMENÁ HOJNOST

evening-959028_640

Po letech hledání mne potkala láska a já žiji v harmonickém vztahu. Jsem obklopená lidmi, na které se můžu obrátit, když potřebuji radu, povzbuzení, podporu a nebo třeba jen milé slovo či obejmutí. Říká se tomu přátelství.

Mám milující rodiče a také děti, na které jsem nesmírně pyšná. To je opravdová rodina. Bydlím v útulném bytě, obklopená svými oblíbenými  věcmi. Ráda se tu ráno probouzím a večer chodím spát. Je to můj domov.

Z okna vidím les, řeku, ve dne modré nebe a v noci měsíc a hvězdy. Když ho otevřu, slyším zpívat ptáky. Krásné dny trávím v zahradě, obklopená stromy a květinami. Prostě – všude okolo mne je příroda. Dělám to, co mne baví a co vychází přímo z mého srdce – je v tom velká svoboda. Mohu pomáhat lidem s uzdravováním jejich duše i těla.

„POKUD JSTE PŘESVĚDČENI, ŽE NĚCO MŮŽETE A NEBO NEMŮŽETE, V OBOU PŘÍPADECH MÁTE PRAVDU“

HENRI FORD

success-846055_640

 

S láskou

Jarka

PS: Prožíváte život přesně tak, jak to vy sami chcete? Pokud ne, klikněte sem a čerpejte inspiraci, jak si poradit, pokud máte trápení na těle i na duši.

Jaroslava Šrámková
Žena s vášní pro vše okolo těla i duše. Inspiruje a podporuje (nejen) ženy na jejich cestě k životním změnám. Autorka tištěných i elektronických knih. Více najdete ZDE.

Nejčtenější články

Sedím v kavárně a pomalu upíjím výborné kapučíno s jemnou pěnou. Zabořená do měkoučkých polštářků pozoruji velkým…
Celý článek
Dnes ráno jsem to pochopila. Přišlo to úplně náhle, bez předchozího přemýšlení... to poznání se najednou objevilo…
Celý článek
Ta myšlenka vám nejspíš bude připadat podivná. Copak hojnost se dá najít? Možná jsem jednoho dne šla…
Celý článek
Komentáře