JAROSLAVA ŠRÁMKOVÁ

Žena s vášní pro vše okolo duše i těla

Jsem průvodkyní žen na jejich cestě do hlubin ženské duše.

Žena v harmonii - restartuj jemně svou ženskou energii

\"Definice šílenství je dělat věci stále dokola stejným způsobem a přitom očekávat , že to přinese jiné výsledky.\"
ALBERT EINSTEIN

Poslední dobou narážím okolo sebe na jedno časté téma - rádi bychom měli některé věci v životě jinak, než jak je momentálně máme \"\". Těžké je ovšem se rozhodnout pro změnu a ještě mnohem těžší je pak tu změnu opravdu udělat \"\". Brání nám v tom různé obavy a strachy... sama to moc dobře znám \"\".

Chci vám ovšem říct tohle - pokud chceme, aby něco bylo jinak, samo se to nestane - musíme jít a něco pro to udělat... něco, co jsme třeba ještě nikdy nezkusili, s čím nemáme žádné zkušenosti, vůbec nevíme, jak to zvládneme \"\" . Přiznám se bez mučení, že sama bych často nejraději jen tak \"hodila nohy nahoru\" a nechala změny, ať se stanou samy... akorát v životě to takhle nefunguje \"\". Takže když chceme jiný život, musíme vstát a začít si ho tvořit jinak než dosud \"\"\"\"\"\"\"\" J.

\"Nevěřím v osud, který člověka ovládá, ať udělá cokoliv. Věřím však v osud, který člověka ovládne, když neudělá nic.\"

Dneska večer mne zaujala tahle myšlenka. Netuším, od koho pochází, ale mám pocit, jako by byla moje vlastní \"\"Také nevěřím, že člověk je jen bezmocná loutka v rukou kohosi nad námi... ano, některé věci se stanou a my nad nimi nemáme žádnou moc a kontrolu \"\" Dost často také v danou chvíli netušíme, jaký to má smysl, proč tohle potkalo právě nás \"\".

Ani v těch nejhorších chvílích ovšem bezmocní nejsme, vždy je to jen na nás, jak se na \"nepřízeň osudu\" rozhodneme reagovat, jaké kroky podnikneme dál \"\"\"\"\"\". Bezmocnými se stáváme jen tehdy, když se pro to sami rozhodneme \"\" Jaro je v plném proudu a je doslova nabité energií nových začátků, pokud tedy potřebujete změny, teď je výborná doba \"\"\"\"\"\"J.

\"Je důležitější, jak člověk osud přijímá, než jaký ten osud je.\"
W. HUMBOLDT

Často se na mne obracíte s prosbou o radu, jak překonat nějaké těžké období v životě... a já pro vás žádný zaručený recept, jak rychle zvládnout bolest a trápení ze ztrát, které nás v životě potkávají, bohužel nemám \"\" Součástí života je světlo i tma, tak to zkrátka je \"\" \"\".

Dopřejte si čas naplno smutek prožít, neuvízněte v něm ale navždy... pokud totiž nakonec přijmeme věci takové, jaké jsou, můžeme se v životě vydat zase dál a mám tu zkušenost, že ta nová cesta může být třeba i mnohem krásnější \"\"\"\" J.

\"Nic v životě nemusí být jen a jen takhle a ne jinak.\"
SAROYAN

Často jsme v životních volbách, které každý z nás dělá, spoutaní zažitými představami a přesvědčeními, které nám diktují, jak je to \"správně\", jak se co \"musí\" dělat...\"\" Díky tomu často zvolíme cestu, která nevychází z našeho \"\"a necítíme se pak v životě spokojení a šťastní.

Dnešní myšlenka, kterou s vámi sdílím, se mnou hodně rezonuje - na světě je přece tisíce cest, kterými se dá jít, tisíce knih a v nich tisíce příběhů, kterými se můžeme nechat inspirovat \"\". Hledejte si tedy ty své cesty, po kterých si přejete kráčet \"\"\"\"\"\" J.

\"Pokud nejste ochotni mimořádně riskovat, musíte se spokojit s obyčejností.\"
JIM ROHN

Po návratu z dovolené, kdy jsem nebyla moc online, jsem zjistila, že stránka RESTARTUJ SVŮJ ŽIVOT má již více než 7000 fanoušků \"\"\"\"\"\". Mám radost a moc mne těší pro vás všechny vkládat sem všelijaké moudré myšlenky \"\"

Tahle je pro mne osobně hooodně moc pravdivá. V určitou chvíli jsem dala v sázku úplně všechno, i když jsem se moc bála, jak to dopadne a zda nedělám chybu... dnes už vím, že pokud chceme získat nové, jiné, lepší věci, musíme prostě skočit do vody po hlavě. Možná nás strhne proud a donese nás jinam, než jsme mysleli... naučíme se ale plavat, takže se klidně do té vody můžeme vrhnout znovu a to určitě stojí za to \"\".

Krásné jaro přeji všem a nezapomeňte, že jaro je SYMBOLEM NOVÝCH ZAČÁTKŮ \"\"❣J.

\" Každé ráno se znovu narodíme. To, co děláme dnes, je to, na čem nejvíce záleží. \"
BUDDHA

Když procházíme těžkým obdobím, je docela obtížné zůstat pozitivní…\"\" Začínejme proto každý nový den s myšlenkou, že třeba právě dnes začneme lepší život \"\"\"\"a dělejme pro to všechno, co je v danou dobu v našich silách a možnostech\"\"J.

\"Vděčnost je jako magnet. Čím víc jste vděční, tím více toho dostanete, abyste vděční být mohli.\"
RALPH SMART

Tohle životní moudro mám na sto procent ověřené ve svém vlastním životě \"\"😇 Život často není procházka růžovým sadem a zlepšení naší situace se může zdát v nedohlednu... sama to moc dobře znám.

Ovšem zabývat se stále dokola v myšlenkách tím, jak to stojí za... nikdy nikomu nepomůže \"\"🤔hledat okolo sebe v každém dni třeba jen maličkosti, za které můžeme být vděční, možná také nepomůže samotný problém vyřešit... rozhodně nám to ale pomůže načerpat energii k tomu, abychom měli sílu jít cestou pořád dopředu \"\" J.

\"Vodu neoceníme, dokud nám nevyschne studna, a to platí o všem v životě.\"
BENJAMIN FRANKLIN

Pro dnešní den jsem vybrala tuto myšlenku... bývaly doby, kdy jsem se snažila být velmi pozitivní, chtěla jsem pomáhat, rozdávat úsměvy... prostě jsem chtěla žít za každou cenu \"sluníčkově\" \"\"

Pokud se objevilo něco, co se mi zdálo jen trochu negativní - ať se to objevilo uvnitř mne či ve vnějším světě - odmítala jsem to a snažila jsem se to za každou cenu dostat z mého života pryč \"\"

Během posledních let jsem si uvědomila, že snažit se být jen \"sluníčková\" ale není ta správná cesta \"\"

Začala jsem postupně přijímat to, že život má i své \"temné\" aspekty a že je to tak v pořádku... Díky tomu, že jsem určitá období prožila ve tmě, naučila jsem se vážit si každého okamžiku, kdy jsem zrovna na slunci \"\"\"\"\"\"J.

\"Čím bych byl, kdybych se neúčastnil? K tomu, abych byl, musím se účastnit.\"
ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY

Poslední dny hodně přemýšlím o tom, jak rychle život utíká a kolik času trávíme tím, co doopravdy chceme dělat, tam, kde opravdu chceme být a s těmi, se kterými být chceme...\"\"

Pokud nám někde, s někým nebo s něčím není dobře, jak si můžeme užívat každý přítomný okamžik, prostě se vlastního života doopravdy \"účastnit\" \"\"? Odpověď je - nemůžeme... proto si dávejte dobrý pozor, ať vám váš život neprotéká jen tak mezi prsty \"\"J.

\" Za 20 let vám budou mnohem víc vadit věci, které jste neudělali. Mnohem víc, než věci, které jste udělali. Takže zahoďte svoji zaprděnost. Odpoutejte se od bezpečného břehu. Chyťte dobrodružný vítr. Objevujte. Sněte. Zkoumejte.\"
MARK TWAIN

Krásná slova \"\"\"\" Už před pár lety jsem dospěla do bodu, kdy mi to došlo... předtím jsem pořád přemýšlela nad tím, co jsem udělala a jak jsem to udělala, jestli to bylo dobře...\"\"

Najednou jsem začala přemýšlet víc nad tím, co všechno jsem neudělala a udělat chtěla. Zjistila jsem, že nechci čekat, až bude nakonec pozdě... pozdě na snění, objevování a zkoumání \"\".

Počítejte s tím, že když se do toho pustíte, ne každý to bude chápat... za sebe mohu říct, že i když třeba něco a někoho na té \"nové cestě\" ztratíte, i tak to stojí za to \"\"

Vždyť dopředu netušíme, co nového namísto toho starého získáme \"\". Nečekejte, až bude pozdě, a vydejte se na cestu \"\"\"\"\"\"J.

\" Ať si jsou naděje klamné, ale provedou nás životem po růžových cestách.\" 
F. ROCHEFOUCAULD

V životě každého z nás jsou chvíle, kdy se nám moc nedaří, nejsme spokojení a šťastní...a občas nás potká opravdu \"špatné\" období \"\".

Dostávám často prosby o radu, jak taková období zvládnout...na to neexistuje konkrétní rada, protože každý z nás je originál a jinak prožíváme, vnímáme, cítíme...prostě každému z nás pomůže něco jiného. \"\" 

Napadlo mne ale, když jsem si přečetla tuto myšlenku, že jeden univerzální \" recept\" přece jen existuje... a to je NADĚJE \"\", protože občas je tak zle, že naděje je prostě to jediné,co nás udrží na nohách. Tak ji neztrácejte, i když vám někdy bude opravdu moc těžko, s láskou o ni pečujte jako o malou rostlinku, ze které může nakonec vyrůst nádherná květina \"\"J.