JAROSLAVA ŠRÁMKOVÁ

Žena s vášní pro vše okolo duše i těla

Inspiruji a podporuji ženy na jejich cestě k životní harmonii...

Vítejte v projektu Žena v harmonii...

Můj příběh

Původní profesí jsem sociální pracovnice, léta jsem se ale věnovala práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Pomáhala jsem jim a jejich rodičům zvládat problémy, které tyto děti měly v běžném vzdělávacím systému.

Nyní již několik let provázím ženy na jejich cestě k životní harmonii.

V roce 2014 jsem prošla velkým životním restartem a svou cestu sdílím s ostatními ženami proto, abych je inspirovala a podpořila, když procházejí životními změnami - vnitřními i těmi vnějšími.

Vím totiž, že taková období nejsou jednoduchá a ženy se často cítí velice osamělé.

Mou vášní je psychosomatika, která mi pomohla na cestě od přežívání k prožívání života. Zní to složitě, je to ale vlastně celkem jednoduché... jde o to, jak to funguje mezi duší a tělem. Je důležité naučit se naslouchat svému tělu, protože jeho prostřednictvím k nám promlouvá naše duše. A jedině když porozumíme své duši i tělu, tak můžeme být zdraví a šťastní. 

 Pokud jsou naše duše i tělo v harmonii, můžeme náš život doopravdy s radostí prožívat, namísto "přežívání" ze dne na den.

Každá žena si zaslouží a potřebuje tu nejlepší péči - aby mohla zářit

Jak vznikl projekt Žena v harmonii?

Když jsem se na začátku roku 2016 - více než rok po zmáčknutí tlačítka RESTART v mém vlastním životě -  rozhodla inspirovat i ostatní ženy, aby se vydaly na cestu k hledání životní harmonie, neměla jsem úplně jasno, jak přesně toto téma uchopím.  

Tehdy jsem ještě netušila, jak obsáhlé a nesmírně důležité téma to je... ŽIVOTNÍ HARMONIE.

Vytvořila jsem si webové stránky, postupně je různě upravovala... Založila jsem v průběhu dalších 4 let facebookové a instagramové stránky, abych mohla prostřednictvím různých inspirativních myšlenek a poselství -jak to já s láskou nazývám - ženy inspirovat a podporovat. Začala jsem psát články, knihy, v roce 2019 jsem vytvořila eshop HARMONY s předměty pro harmonii duše, těla i domova.   

A pak jsem začala přemýšlet, co dál...

Došlo mi, že jen snít o něčem samo o sobě ke změně - vnitřní či vnější - nestačí...

„Rozkvět přichází díky skutkům, nikoliv díky modlitbám.“
Dalajláma

Uvědomila jsem si, že aby se stala jakákoliv změna, je potřeba pro to něco udělat. Tedy... pokud stojíte o změny k lepšímu. Jistě se shodneme na tom, že pokud se nic neděje, bude se cokoliv spíše zhoršovat, chátrat... 

Dlouhodobá stagnace, aniž by se to jakkoliv projevilo, podle mne totiž neexistuje.

Můžeme to vidět všude okolo sebe... pokud nebudeme vůbec nic dělat, neuvidíme žádný rozkvět, žádnou proměnu k lepšímu. Nebudeme pečovat o svůj domov? Nejspíš bude narůstat nepořádek, zmatek a chaos. Nestaráme se o své auto? Pravděpodobně časem vypoví poslušnost a přestane nám sloužit. Nezalijeme květiny? Pravděpodobně uschnou a zemřou

A všechno tohle se stane nám, pokud se nebudeme starat o svou duši i tělo a nebudeme je udržovat v harmonii!

Možná to zní drsně, přesto to zkuste... dosaďte si každý sám pro sebe místo slov domov, auto a květiny tato dvě slova... TĚLO A DUŠE. Klidně si to napište na papír a pozorujte, co to s vámi dělá. A potom se rozhodněte, zda stojí za to začít něco pro svou duši a tělo dělat...

Protože jsou to nejdůležitější, co právě TADY A TEĎ máte k dispozici!

 

A tak jsem se rozhodla vás, ženy,  inspirovat k tomu, abyste přestaly o změnách jen snít, přemýšlet či mluvit... a místo toho jste ty změny začaly opravdu tvořit.  

A tak vznikl projekt ŽENA V HARMONII...

Mým záměrem je, aby se stal vaším průvodcem cestou k životní harmonii. Na jednotlivých stránkách se zaměříme na duši, na tělo a na různá témata a nástroje, které vás budou nejen teoreticky inspirovat... ony vám pomohou zavést do každodenního života konkrétní kroky, které vás postupně dovedou k harmonii duše i těla.

A já věřím, že vám to umožní svůj život opravdu radostně prožívat namísto každodenního přežívání.

Chcete něco ve svém životě změnit?

Prvním krokem na cestě ke změně je rozhodnutí nezůstat tam, kde právě jste.

S vděčností v srdci cítím, že chci s vámi své zkušenosti sdílet. Inspirovat vás k tomu, že změna je možná. Že se kdykoliv můžete vydat na tu svoji cestu. A na jejím konci můžete být, stejně jako já, zdraví a šťastní.

Ráda vás ušetřím dlouhého hledání a tápání, otázek, zda je vůbec možné uzdravit duši a tělo...a jakými metodami. Chci, abyste nemuseli procházet pocity ohromné samoty a izolace, s jakými jsem se potýkala já.

Pro ty z vás, kdo máte trápení na duši i na těle, píšu své knihy, články, sdílím inspirativní myšlenky na Facebooku a Instagramu a také na těchto webových stránkách.

Jste kdykoliv vítáni!

S láskou

Jarka

Napište mi na

 

jaroslavasramkova7@gmail.com

(osobní dotazy)

 

kniha.pst@gmail.com

(dotazy k objednávkám)