JAROSLAVA ŠRÁMKOVÁ

Žena s vášní pro vše okolo duše i těla

JE NEGATIVITA INFEKČNÍ ?

Dnes ráno jsem na internetu narazila na citát T. H. Ekera , autora knihy  SECRETS OF THE MILLIONAIRE MIND .

NEGATIVITA JE INFEKČNÍ.

Protože mne to zaujalo, nelenila jsem a vyhledala si nějaké další informace. Co tím chtěl básník říci ?

Dočetla jsem se, že básník tím chtěl říci zhruba toto….nejhorší nemoc této – a vlastně nejspíš i kterékoliv jiné – doby je STĚŽOVÁNÍ SI.  

Autor dále tvrdí, že na co se ve svém životě zaměříme, to roste a sílí… Tím, že si neustále stěžujeme, všechno to špatné zlé si do života přitahujeme. Rozhodla jsem se nad tím trochu popřemýšlet.  Došla jsem k závěru, že něco na tom nejspíš bude.

Každý z nás potkává denně spoustu jiných lidí. Běžná otázka, kterou si lidé pokládají…. Jak se máš ? nebo Jak se daří ?, Jak je ? …vyvolá vlastně jen dva typy reakcí.

Jsou lidé, kteří si okamžitě začnou STĚŽOVAT .  Je moc zima, nebo moc horko. Bolí mne tohle a tamto, nestojí to za nic, už to není, co bývalo. V práci pořád stejná nuda a na změnu ani pomyšlení, protože práce se dnes těžko shání. Se světem to jde z kopce, ti uprchlíci … a bla, bla bla.

A pak existují lidé, kteří vám s úsměvem začnou vyprávět, jak si včera užili krásnou procházku v parku. A představ si, naše Anička přinesla ze školy první jedničku ! Jo a kolegyně mi prozradila skvělý recept , doma měl obrovský úspěch…nebo prostě jen řeknou “ Díky za optání, mám se fajn. „

rainbow-142701_640

Včera byl nádherný, slunečný den. Modré nebe, svěží jarní vzduch, první rozkvétající stromy, ptácčci zpívali jako o život. Moc jsem si ten den užila . Večer jsme se s přítelem vraceli po dálnici do Prahy. Neřídila jsem, mohla jsem se tedy dívat z okna a “ kochat se“. Což jsem s radostí dělala 🙂

V jednu chvíli se najednou zatáhlo a začalo pršet. První moje myšlenka byla, že je to škoda…takový nádherný, sluníčkový den ! Vtom jsem se podívala z okna a uviděla překrásnou duhu – letos první 🙂 . A jak všichni víme, duha může vzniknout jen tehdy, když se ke slunci přidá déšť.

A jak to souvisí s výše zmíněným citátem ? No…žijeme všichni na jedné planetě a prožíváme stejné události. To, co nás odlišuje, je právě náš přístup k nim, náš úhel pohledu. Na déšť si můžeme STĚŽOVAT a nebo za něj můžeme být VDĚČNÍ protože díky němu jsme mohli spatřit DUHU .

T.H.Eker nás dále nabádá, abychom si dávali dobrý pozor, jakými lidmi se obklopujeme – těmi, co šíří negativitu ? Protože pozor, ta je totiž NAKAŽLIVÁ !

P1280547.bmp

Užívejte si krásné jarní dny. Rozhlížejte se dobře kolem sebe, protože právě jaro je dobou, kdy si můžeme velmi silně uvědomit, jakou krásou jsme obklopeni ! Po studené, šedivé a smutné zimě se příroda probouzí, svět začíná být barevný a veselejší. Každý den rozkvete další keř nebo kytička, další strom má zelené lístky a víte co ? Dnes jsem ráno otevřela okno a uviděla prvního letošního čmeláka 🙂

S láskou 

Jarka

PS: Potřebujete více inspirace? Zkuste ji najít třeba v mých knihách… i maličkosti mohou způsobit velké změny! 

KLIKNĚTE ZDE!

Jaroslava Šrámková
Žena s vášní pro vše okolo těla i duše. Inspiruje a podporuje (nejen) ženy na jejich cestě k životním změnám. Autorka tištěných i elektronických knih. Více najdete ZDE.

Nejčtenější články

Sedím v kavárně a pomalu upíjím výborné kapučíno s jemnou pěnou. Zabořená do měkoučkých polštářků pozoruji velkým…
Celý článek
Dnes ráno jsem to pochopila. Přišlo to úplně náhle, bez předchozího přemýšlení... to poznání se najednou objevilo…
Celý článek
Ta myšlenka vám nejspíš bude připadat podivná. Copak hojnost se dá najít? Možná jsem jednoho dne šla…
Celý článek
Komentáře