JAROSLAVA ŠRÁMKOVÁ

Žena s vášní pro vše okolo duše i těla

CO PŘINÁŠÍ VÍTR

 Je pondělní dopoledne. Skoro již čas k obědu…Jsem objednaná na kontrolu k lékaři. Jdu na konzultaci, protože nemám úplně v pořádku výsledky krevních testů. Z kanceláře to mám 10 minut pěšky. Podívám se z okna, vidím slunce a nádherně modré nebe. Pomyslím si, že to bude prima procházka. Beru si kabát a vyrážím ven.

Venku se do mne opře silný vítr. Okamžitě mi rozfouká vlasy na všechny strany. Nadechnu se, cítím, jak je vzduch svěží, a v tu chvíli mne najednou zaplaví obrovský příval radosti, skoro až euforie. Nastavím větru tvář a zhluboka dýchám. Vnímám ho ve vlasech a v hlavě se mi náhle vynoří slova a melodie písničky “ WIND OF CHANGE “ od skupiny SCORPIONS.

person-864804_1280

Připadám si…skoro tak nějak…slavnostně. Ano, to je to správné slovo.

V přírodě silný vítr obvykle přináší změnu počasí. Já to uvnitř sebe vnímám stejně. Cítím, že i v mém životě nastává období změn. Je to pár měsíců, co jsem se pustila do nového projektu. Nazvala bych ho pracovně – osobním 🙂 Je to pro mne zcela nový způsob, jak se realizovat pracovně. Úplně odlišný od každodenního docházení do zaměstnání. To jsem čekala.

Co jsem ale nečekala je fakt, že to nebude jen o inspirování ostatních lidí. Ukázalo se, že půjde – vzhledem k tomu, že se zabývám trápením na duši i na těle – o záležitost velmi osobní. Zjišťuji s překvapením, že je to pro mne vlastně jakási forma terapie. A tak tu stojím na chodníku, cítím vítr ve vlasech a vím, že změny v životě nelze zastavit. Prostě přicházejí. Přináší je vítr!

person-1053543_1280

A s úsměvem na rtech přemýšlím o jedné věci…

Uskutečnit změny ve vlastním životě vyžaduje velkou odvahu. Je to jako nechat se unášet větrem, netušíte, kam vás zanese a co s vámi bude. Ale když vás vynese nahoru, můžete svět uvidět z jiné perspektivy 🙂 .

Dochází mi, že dříve jsem vlastně vítr nesnášela…přece mi pokaždé hrozně rozfouká vlasy, pronikne každou ochrannou vrstvou, kterou na sobě mám, je prostě nepříjemný a protivný! A teď se z něj raduji, stojím, nebráním se mu a jen zhluboka dýchám. Vítr je svým vlastním pánem, je všude okolo nás, nepolapitelný a nespoutaný. Nevidíme ho, ale vidíme, co dokáže. Může být jemný a mírný, nebo prudký a zničující.

SYMBOLIZUJE SÁM ŽIVOT…

Nevíme, odkud jde a kam směřuje. Co s tím ? Jedině nastavit mu tvář 🙂

S láskou

Jarka    

Jaroslava Šrámková
Žena s vášní pro vše okolo těla i duše. Inspiruje a podporuje (nejen) ženy na jejich cestě k životním změnám. Autorka tištěných i elektronických knih. Více najdete ZDE.

Nejčtenější články

Sedím v kavárně a pomalu upíjím výborné kapučíno s jemnou pěnou. Zabořená do měkoučkých polštářků pozoruji velkým…
Celý článek
Dnes ráno jsem to pochopila. Přišlo to úplně náhle, bez předchozího přemýšlení... to poznání se najednou objevilo…
Celý článek
Ta myšlenka vám nejspíš bude připadat podivná. Copak hojnost se dá najít? Možná jsem jednoho dne šla…
Celý článek
Komentáře